Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 2019 yılında açılmış olup Türkiye’de ilk defa Savunma Tekolojileri Ana Bilim Dalı altında lisans öğrencisi olmadan yüksek lisans ve doktora öğrencisi alarak eğitim vermeye başlamıştır. Tahmini olarak 2022 yılında lisans öğrencisi alımı ile aktif olarak eğitime geçecektir. Bölümümüzde Dr. Öğretim Üyesi unvanına sahip 1 öğretim üyesi ve 5 araştırma görevlisi bulunmaktadır. 

Bölümümüzde eğitim dili ingilizce olarak belirlenmiş olup, öğrencilerimizin uluslararası seviyede ingilizce eğitim alması sağlanacaktır. Öğrencilerimiz zorunlu bölüm dersleri dışında, kendi bilgi, beceri ve ilgi alanları doğrultusunda teknik ve sosyal seçmeli dersler alabilme olanaklarına sahip olacaklardır. 

Bölüm olarak hedefimiz, mezunlarımızın tamamının yurt içinde ve yurt dışında kolay bir şekilde iş bulmalarına olanak tanıyacak nitekli bir eğitim sistemi oluşturmaktır. Teorik derslerin yanı sıra öğrencilerimize anlaşmalı olduğumuz savunma sanayi kuruluşlarında staj ve çalışma imkanları (aday mühendislik vb.) sunularak pratik yapmaları sağlanacaktır.