Prof. Dr. Muhammed Fatih KILIÇASLAN

Dekan Mesajı:

   Savunma sanayi ülke ekonomilerinin gelişimi için şüphesiz lokomotif sektörlerin başında gelmektedir. Sektöre kolaylıkla adapte olabilecek şekilde lisans ve lisans üstü düzeyde mezunlar vermek için savunma sanayi alanında ihtisaslaşmayı amaçlayan üniversitemiz, bünyesinde 3 Fakülte, 1 Yabancı Diller Yüksekokulu, 1 Meslek Yüksekokulu ve 1 Enstitü barındırmaktadır.

   Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültemiz, Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Kimya, Makine, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği ve Temel Mühendislik Bilimleri bölümleri ile savunma sanayi odaklı, uygulama ağırlıklı bir eğitim modelini benimserken, sektörün ihtiyaçlarına yönelik alanın uzmanlarıyla istişare edilerek hazırlanmış müfredatlar ile alanlarında sektöre mümkün mertebe hazır mezunlar vermeyi amaçlamaktadır. 2020 yılında lisansüstü eğitime başlayan fakültemiz, 2022-2023 eğitim öğretim yılında Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği bölümleri lisans eğitimine başlayacaktır. Önümüzdeki yıllarda fakültemizin diğer bölümlerine de öğrenci alımları gerçekleştirilecektir.

   Lisans müfredatımız %100 İngilizce eğitim dili ile savunma sanayi odaklı uygulamalı dersler içerecektir. Lisans eğitimi boyunca öğrencilerimiz, Türkiye'nin önde gelen savunma sanayi kuruluşları ile protokollerimiz gereği savunma sanayi şirketlerinde yaz stajları ve iş yeri eğitimi imkânlarına sahip olacaklardır. Üniversitemizin hedefleri doğrultusunda fakültemizden eğitim alarak mezun olacak öğrencilerimiz sektörde iş bulabilme hususunda önemli bir avantaja sahip olacaklardır.

  Fakültemizin yeni ve gelişmiş laboratuvar imkânları ile kaliteli bir eğitim verilmesi, çift ana dal ve yan dal imkânları ile öğrencilerimizin disiplinler arası bilgiler edinmesi amaçlanmıştır. Öğrencilerimiz Erasmus gibi değişim programlarından yararlanabileceklerdir. Ayrıca sosyal ve kültürel kulüplerimiz ile öğrencilerimiz sosyal açıdan da kendini geliştirebilecektir.

  Geleceğin savunma sanayi mühendislerinin yetişeceği, eğitim ve araştırma için tasarlanmış fakültemizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.